Ярославський розповів, як вони з Кернесом рятують Харків від коронавірусу

Ярославський розповів, як вони з Кернесом рятують Харків від коронавірусу

Радіо Свобода. Харківський бізнесмен Олександр Ярославський був серед тих бізнесменів, яких 16 березня, в переддень запровадження карантину, зібрав в Офісі президента Володимир Зеленський. Як пізніше з’ясувалося, Зеленський просив представників великого бізнесу долучитися до боротьби з розповсюдженням коронавірусу. Зокрема, йшлося про допомогу із закупівлею та постачанням тестів, медичного обладнання, захисних та дезінфекційних засобів. Крім того, президент просив, аби кожен із запрошених бізнесменів взяв на себе кураторство за окремою областю та допоміг місцевій владі всіма необхідними ресурсами – як-от людьми чи транспортом.

На прохання президента України Володимира Зеленського про допомогу Олександр Ярославський відгукнувся одним з перших. За ним президент закріпив Харківську область. Вже 24 березня в країну прибули 50 тисяч тест-систем для виявлення коронавірусу. Перші лабораторні тести для України придбав китайський бізнесмен Джек Ма. За словами Ярославського, вони з Ма давно дружать, і саме завдяки цим зв’язкам вдалося організувати закупівлю та доставку ПЛР-тестів для України.​

І хоча Володимир Зеленський закликав бізнесменів допомагати місцевій владі, активність Ярославського виглядала так, ніби він заміняє місцеву владу.

Наприклад, Ярославський одразу створив антикризовий штаб для боротьби з коронавірусом, не зважаючи на те, що у глави Харківської ОДА Олексія Кучера на той час штаб уже був. Так, 19 березня відбулася зустріч членів антикризового штабу Ярославського, котра скінчилася скандалом. Олексій Кучер цю зустріч проігнорував і надіслав свого заступника Тараса Пастуха. Ярославський обурився, що Кучер не прийшов, мовляв, прислав, «вибачте на слові, Пастуха якогось» і назвав главу області «позорищем, якого не заслуговує харківський регіон».

Після цієї зустрічі мер Харкова Геннадій Кернес заявив, що глава Харківської ОДА Олексій Кучер «від боротьби з короновірусом самоусунувся», але, мовляв, вони з Ярославським «справляться і без нього».

Згодом Геннадій Кернес назвав Олексія Кучера «міллю», а себе з Ярославським – «танком». У відповідь Кучер написав на своїй сторінці у фейсбуці, що Кернес та Ярославский – це «танк, що схожий на трактор виробництва ХТЗ» (Харківський тракторний завод – ред). Щоправда, за деякий час Олексій Кучер цей допис видалив і написав інший, де повідомив, що «зараз не час для емоцій».

За інформацією видання «Українська правда», у конфлікт між Кучером, Кернесом та Ярославським втрутився сам Зеленський. Начебто президент особисто зателефонував Кучеру і попросив вибачитися перед Ярославським або ж шукати нове місце роботи. На поведінку Зеленського, як пише УП, вплинув той факт, що саме Ярославський домовився із Джеком Ма про доставку тестів з Китаю, це додало Ярославському рейтингів в очах президента.

Радіо Свобода розпитало у Ярославського про його нинішні стосунки з місцевою владою, роботу харківського антикризового штабу та антикризовий союз з Геннадієм Кернесом. Публікуємо ключові висловлювання бізнесмена.

Новости от сайта Харьков Спортивный в RSS-формате. Подписывайтесь на наш канал http://www.kharkov-sport.com/rss/

21.04 22:48    Интервью

Читайте такжеАрхив новостей


Поиск